MASKOVACIE A KREPOVÉ PÁSKY

Maskovacie / krepové pásky sú lepiace pásky vyrobené z papiera, ktorý sa dá ľahko odtrhnúť, a majú na sebe vrstvu lepidla z prírodného kaučuku.

Najčastejšie sa používajú pri maľovaní na zamaskovanie miest, ktoré nechceme premaľovať. Následne po dokončení práce, pre ktorú ju potrebujeme, pásky ľahko odstránime z povrchu - bez zanechania zvyškov lepidla a bez poškodenia povrchu.

Maskovacie / krepové pásky sú dostupné v celej palete šíri. Lepivosť je kľúčová vlastnosť ich užitočnosti. Maskovacie pásky sú dostupné v niekoľkých variantoch. Pre maľovanie je najvhodnejšie stredne lepivá maskovacia páska zo slabšieho krepového papiera. Autolakovne vyžadujú silne lepivou maskovaciu pásku, ktorá i pod tlakom sprejového lakovanie zostane na mieste a lak pod pásku nezatečie. Pre vonkajšie použitie je potrebné vyhľadať UV odolnú pásku.

Příklad použítí maskovací pásky

Naši pracovníci vám radi poradia pri výbere. Maskovacia páska maliarska je dobrým pomocníkom pri interiérovom maľovanie - zakryje miesta a prechody, ktoré nemajú byť maľované, prípadne pomôže jednoducho upevniť kryciu fóliu. Krepovou pásku môžete taktiež využiť pre rýchle opísanie ďalšieho tovaru. Pásku neskôr jednoducho odlúpnete. Počas 36 hodín je maliarska páska ľahko odstrániteľná a nezanechá žiadne stopy lepenie na povrchu.