PP lepiace pásky s vrchnou potlačou (BOPP)

už od 36 ks

Štandardne sa pásky vyrábajú s akrylátovým lepidlom a vyznačujú sa vysokou lepivosťou a pevnosťou, ale nehodia sa pre príliš vysoké alebo nízke teploty. Odporúčané spracovanie je pri teplotách 18-21 °C. Ak máte nevykurovaný sklad, mohlo by dôjsť k tomu, že páska nebude lepiť. Je tiež treba uvážiť, že akrylátové lepidlá dosiahnu svoj najvyšší stupeň lepivosti až po niekoľkých hodinách alebo dňoch. Preto, keď je potrebné dosiahnuť maximálnu lepivosť okamžite, využívajú sa iné lepidlá ako hotmelt alebo prírodný kaučuk

Výhody akrylátového lepidla

  • Vysoká trvanlivosť
  • Pomalé starnutie 
  • Dobrá odolnosť proti oxidáciu a UV žiareniu

Polypropylénová páska s akrylátovým lepidlom je štandardne využívanou potlačenou páskou v Českej republike. V iných krajinách je proti tomu stále ešte veľmi rozšírená lepiaca páska z PVC fólie s lepidlom z prírodného kaučuku, ktorá je ale oproti polypropylénu menej ekologickejšia. Viac o polypropyléne a ekológii.

Čo znamená vrchná potlač?

Tieto lepiace pásky sú potlačené na špeciálnom flexotlačiarenskom stroji na povrchu pásky. Znamená to, že tlač je vystavená priamemu pôsobeniu lepidla a tým nie je časovo tak trvanlivá ako napr. pri sendvičovej tlači. Veľkou výhodou vrchnej potlače je flexibilita množstva (možné už od malých sérií) a rýchlosť dodania.

Čo je BOPP?

Skratka BOPP označuje biaxiálne orientovanú polypropylénovú fóliu, ktorá sa preťahuje v oboch smeroch. Fólia je oveľa stabilnejšia, zvyšuje sa jej mechanická pevnosť a menej sa naťahuje. Tiež má lepší vzhľad (priehľadnosť) a rastie odolnosť proti roztrhnutiu.

Prečo sú tieto pásky vhodné pre menšie až stredné množstvo?

Vďaka technológii potlače vám tieto pásky môžeme ponúknuť už od množstva 36 kotúčov (šírka 50 mm). Tlačové štočky od nás dostanete zadarmo. 

PARAMETRE PÁSKY:

Farba pásky v štandardnej ponuke:
Transparentná, havana (hnedá), biela, alebo vo farbe žltá, zelená, červená, oranžová a modrá.
Hrúbka pásky:
Polypropylénové lepiace pásky s vrchnou potlačou ponúkame v štandardnej hrúbke fólie 28 my a v lepšej kvalite fólie 32 my.
Šírka
Bežná šírka 25 mm, 37,5 mm, 50 mm, 75 mm, 150 mm
na požiadanie 12 mm, 15 mm, 19 mm, 100 mm
Návin
Bežná dĺžka návinu je 66 m v kotúči,
po dohode je možné náviny upraviť, napr. 33 m, 132 m, 198 m .. alebo až strojný návin 990 m.
Farebnosť potlače:
Od 36 ks jedna až tri priame farby podľa vzorkovnice PANTONE.
Chcete viac farieb? – Viac informácií o sendvičovej tlači.
Lepidlo:
Akrylátové lepidlo