Potlačené samolepiace štítky a etikety

Samolepiaca etiketa je lacný nosič informácie, ktorý samostatne, či ako súčasť obalu nájdeme všade v našom okolí. Pre své propagačné, informačné, logistické a estetické funkcie sa stáva nepostrádateľnou súčasťou mnohých vecí, ktoré nás obklopujú. Aplikácia samolepiaceho štítku je jednoduchá a rýchla.

Potlačené samolepiace štítky a etikety

Klasické materiály samolepiacich etikiet

Etikety vyrábame z širokej rady samolepiacich papierov a plastových fólií lesklých či matných, farebných i priehľadných, vždy tak, aby splnili všetky požiadavky zákazníka (napr. Termoaktívna papier pre dotlač u spotrebiteľa alebo plast pre vysokú pevnosť a odolnosť proti vlhkosti).

Špeciálne varianty samolepiacich etikiet

Etikety zhotovujeme pomocou najmodernejších technológií vrátane holografického 3D efektu, kovového vzhľadu, výrazné reflexné farby, kovoražbou atď. Bezpečnostné štítky môžu obsahovať ochranné prvky, ktoré premenia štítok v účinnú plombu či pečať. Nepotlačené či predtlačené štítky dovoľujú po vhodnom výbere materiálu dotlač užívateľom na všetkých druhoch tlačiarní vrátane termotransferových. Jedná sa napr. o čiarové kódy, dátum výroby atď.

Rozmer a výsek etikiet

Výsekové formy sú vopred pripravené v mnohých veľkostiach a základných tvaroch. Pre členité tvary štítku sa musí výseková forma vytvoriť, alebo použiť výsek laserom.

Druhy lepidiel pre etikety

Podľa použitia je možné voliť lepidlo štandardné (permanentné), silne lepiace alebo lepidlo snímateľné, ktoré umožňuje nalepenú etiketu ľahko odlepiť.

Farebnosť tlače a tlačové technológie 

Ponúkame flexotlač, ofset, digitál, sieťotlač, ink-jet. Vždy volíme najvhodnejšie a cenovo optimálnu technológiu pre danú zákazku. Tlačíme od 1 priame farby až po plnofarebnú tlač (fototlač).

Povrchová úprava 

Etikety môžeme ošetriť lakom alebo laminačnou fóliou (pre lepšiu odolnosť proti oteru, UV žiareniu a vlhkosti). Veľmi efektné sú štítky zaliate živicou, tzv. logoprint.

Finálna adjustáž

Etikety sú dodávané na rolke, na archu alebo na nekonečnom skladanom páse s perforáciou, tzv. tabelačné. Etikety dostanete na prenosovom papieri, ktorý zaručuje ľahkú snímateľnosť pri použití. Etikety budú prispôsobené podľa vašich požiadaviek pre ručné či strojové spracovanie.

Potlačené samolepiace štítky a etiketyPotlačené samolepiace štítky a etikety