Potlačená textilná lepiaca páska tzv. duct tape alebo duck tape

Je zaujímavé, že túto pásku nevynašiel žiadny expert, ale obyčajná žena. Hovorí sa, že pani Vesta Stoudt chcela vytvoriť vodotesnou textilné pásku na utesnenie debien so strelivom. Pracovala v sklade streliva počas druhej svetovej vojny a videla, že vtedajší pokus chrániť tieto debny tenkú voskovú papierovou páskou nie je tým najlepším spôsobom. Spočiatku jej nikto nechcel počúvať. Opísala preto svoj nápad v liste vtedajšiemu prezidentovi Theodore Roosevelt, ktorý bol tak nadšený, že ho odovzdal spoločnosti, ktorá sa neskôr preslávila ako Johnson & Johnson.

Textilní páska duck tape

A odkiaľ pochádza slovo duck tape? Anglické slovo duck pochádza z holandského doek = "plátno, tkanina". Duck cloth, cotton duck alebo duck canvas sa nazývalo plátno, ktoré sa v USA už od začiatku 19. storočia používalo ako jednoduchá bavlnená alebo plátená páska pre opravy a vystuženie. Vtedy ešte bez lepidla. 

Dnes sa používa duct tape v situáciách, ktoré vyžadujú silnú, pružnú a veľmi lepiacu pásku. Univerzálna textilná páska je vhodná pre všetkých opravárov a montérov, ktorí potrebujú ľahko a rýchlo vyriešiť opravy a upevnenie. Tiež sa napríklad používala v motoristickom športe k oprave karosérie zo sklených vlákien alebo pri vesmírnych letoch, kde textilná lepiaca páska pomohla zachrániť misii Apolla 13 alebo bola použitá na Mesiaci k oprave lunárneho vozidla. 

  • Textilná lepiaca páska má extrémne priľnavé hotmeltové lepidlo
  • Vyniká mimoriadnou pevnosťou aj životnosťou vyplývajúcich z textilného nosiča - vďaka lepiacim schopnostiam môže byť táto páska efektívne využívaná na lepenie na rôzne povrchy. 
  • Jej využitie je univerzálne. Môžeme ju pre vaše využitie potlačiť podľa vašich predstáv.

Radi vám poradíme a pripravíme ponuku.