Potlačená textilná lepiaca páska tzv. duct tape alebo duck tape

Jezaujímavé,žetútopáskunevynašielžiadnyexpert,aleobyčajnážena.Hovorísa,žepaniVestaStoudtchcelavytvoriťvodotesnoutextilnépáskuna utesneniedebiensostrelivom.Pracovalavskladestrelivapočas druhejsvetovejvojnyavidela,ževtedajšípokuschrániťtietodebnytenkúvoskovúpapierovoupáskounie je týmnajlepším spôsobom.Spočiatkujej niktonechcelpočúvať.Opísalapretosvojnápadv listevtedajšiemuprezidentoviTheodore Roosevelt,ktorý bol taknadšený,že hoodovzdalspoločnosti,ktorásaneskôrpreslávila akoJohnson&Johnson.

Potlačená textilná lepiaca páska tzv. duct tape alebo duck tape

A odkiaľ pochádza slovo duck tape? Anglické slovo duck pochádza z holandského doek = "plátno, tkanina". Duck cloth, cotton duck alebo duck canvas sa nazývalo plátno, ktoré sa v USA už od začiatku 19. storočia používalo ako jednoduchá bavlnená alebo plátená páska pre opravy a vystuženie. Vtedy ešte bez lepidla. 

Dnes sa používa duck tape v situáciách, ktoré vyžadujú silnú, pružnú a veľmi lepiacu pásku. Univerzálna textilná páska (DUCT tape) je vhodná pre všetkých opravárov a montérov, ktorí potrebujú ľahko a rýchlo vyriešiť opravy a upevnenie. Tiež sa napríklad používala v motoristickom športe k oprave karosérie zo sklených vlákien alebo pri vesmírnych letoch, kde textilná lepiaca páska pomohla zachrániť misii Apolla 13 alebo bola použitá na Mesiaci k oprave lunárneho vozidla. 

Textilná lepiaca páska má extrémne priľnavé hotmeltové lepidlo. Vyniká mimoriadnou pevnosťou aj životnosťou vyplývajúcich z textilného nosiča - vďaka lepiacim schopnostiam môže byť táto páska efektívne využívaná na lepenie na rôzne povrchy. Jej využitie je univerzálne. Môžeme ju pre vaše využitie potlačiť podľa vašich predstáv. 

Radi vám poradíme a pripravíme ponuku.