Lepiace pásky (BOPP) so sendvičovovou potlačou

od 360 ks

Sendvičová potlač je vhodná pre stredné a vyššie množstvo. Jedná sa o štandardnú pásku v našej produkcii. Je určená pre bežné využitie pri zasielaní kartónových zásielok menšie až strednej hmotnosti. Sú možné rôzne druhy špeciálnych lepidiel.

Polypropylénová páska s akrylátovým lepidlom je štandardne využívanou potlačenou páskou v Českej republike. V iných krajinách je proti tomu stále ešte veľmi rozšírená lepiaca páska z PVC fólie s lepidlom z prírodného kaučuku, ktorá je ale oproti polypropylénu menej ekologickejšia. Viac o polypropyléne a ekológii.

Čo je BOPP?

Skratka BOPP označuje biaxiálne orientovanú polypropylénovú fóliu, ktorá sa preťahuje v oboch smeroch. Fólia je oveľa stabilnejšia, zvyšuje sa jej mechanická pevnosť a menej sa naťahuje. Tiež má lepší vzhľad (priehľadnosť) a rastie odolnosť proti roztrhnutiu.

Čím sa odlišuje tzv. sendvičová tlač od klasickej?

Ide na prvý pohľad o klasické potlačené lepiace pásky z polypropylénovej fólie. Rozdiel je v tom, že tieto pásky sú potlačené zospodu fólie tak, že farby sú medzi fóliou a lepidlom, preto sa tomu tiež hovorí sendvičová potlač. Potlač sa pri výrobe aplikuje priamo na fóliu bez lepidla vo veľkých sériách na šírku fólie 600 až 1200 mm a až potom sa na potlačenú fóliu zo strany potlače nanáša lepidlo. Preto je pri sendvičovej potlači možná i voľba špeciálnych lepidiel.

Táto technológia je náročnejšia a potlač sa uskutočňuje na skoro meter široké fólie. Na celkovú šírku sa následne nanáša lepidlo a až potom sa rozrezáva na jednotlivé klasické kotúče. Technológia sendvičovej potlače je vhodná pre stredné, ale najmä pre vysoké odbery kotúčov. Tým, že sa potlač uskutočňuje pre takmer 12 motívov súbežne, trvá príprava výroby a tým aj celková výroba oveľa dlhšie, než pri klasickej vrchnej potlači. Celková doba dodania je cca 4 – 6 týždňov od schválenia grafických podkladov.

Ako sme uviedli, ide o komplexnejšiu výrobu, a preto tieto pásky ponúkame len pri objednávkach väčšieho množstva kotúčov – od 360 ks kotúčov s potlačou 1 – 3 farby (biela farba pásky) a od 540 ks 4 – 6 farieb (biela farba pásky)

PARAMETRE PÁSKY:

Farva pásky:
Ak si zvolíte ako základnú farbu inú než bielu, obmedzí sa počet farieb potlače na zvyšných 5.
Hrúbka pásky:
Polypropylénové lepiace pásky ponúkame v štandardnej hrúbke fólie 28 my, ale páska je k dispozícii aj vo variante 25 mm.
Šírka:
Bežná šírka 48 mm (+- 3%).
Na požiadanie aj iné šírky.
Návin:
Bežná dĺžka návinu je 66 m v kotúči.
Po dohode je možné náviny upraviť, napr. 33 m, 132 m, 198 m .. alebo až strojný návin 990 m.
Farebnosť potlače:
Pri tejto technológii si môžete zvoliť až 6 farieb, ak je základná farba pásky biela.
Lepidlo:
Tým, že sa lepidlo nanáša až po aplikácii tlače, je možné pri tejto technológii zvoliť druh nanášaného lepidla. Viac nájdete na ŠPECIÁLNE LEPIACE PÁSKY BOPP S POTLAČOU