Vrchná potlač lepiacich pások

Pri potlači lepiacich pások sa v zásade rieši potlač rôznych materiálov. Štandardom je technológia flexotlače a pri voľbe metódy je rozhodujúci najmä objem zákazky. Pre veľké zákazky BOPP sa najskôr potlačí samotná fólia a až na túto potlačenú fóliu sa nanáša zvolené lepidlo. Pri menších zákazkách potlačených pások z BOPP materiálu, pri PVC alebo pri papierových páskach je materiál už pripravený a narezaný na menšie kotúče a potom sa nanáša potlač vrchnou potlačou a režú sa konečné kotúče na ručné použitie alebo kotúče so strojovým návinom pre baliace stroje.

Tieto lepiace pásky sú potlačené na špeciálnom flexotlačiarenskom stroji na povrchu pásky. Vrchná potlač je výhodná pre menšie a stredné množstvá, ale sú zákazníci, ktorí aj pre veľké paletové množstvá požadujú vrchnú potlač a uprednostňujú ju pred tzv. sendvičovou potlačou

Vrchná potlač lepiacich pások

Najskôr je nutné vyrobiť tzv. štočok, ktorý potom prenáša farbu na materiál. Lepiaca páska potlačená na povrchu má potlač vystavenú priamemu pôsobeniu lepidla a tým v niektorých prípadoch nie je potlač taká časovo trvanlivá ako napr. pri sendvičovej tlači. Odporúčame spotrebovať potlačené lepiace pásky touto metódou za cca 6 mesiacov.

Veľkou výhodou vrchnej potlače je flexibilita množstva (možné už od malých sérií) a rýchlosť dodania. 

Vrchná potlač lepiacich pások